Zamów online - Skubacz.pl

Pizzeria Pizza Chata w Swoszowicach

Gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszych pizzerii, w których panuje swojski klimat oraz rodzinna atmosfera. W naszych restauracjach w Krakowie i Myślenicach, oprócz wybornego jedzenia, zapewniamy miłą i profesjonalną obsługę. Na co dzień w lokalach czeka na Państwa muzyka świetnie dopasowana do klimatu pizzerii. W terminach ważnych wydarzeń sportowych zapraszamy do naszej restauracji na wspólne oglądanie imprez.

Szukasz wyjątkowego miejsca na zorganizowanie imprezy rodzinnej? Serdecznie zapraszamy do naszego lokalu! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, stworzyliśmy możliwość organizacji imprez okolicznościowych oraz rodzinnych w naszej pizzerii, podczas których zapewniamy najwyższy standard obsługi.  

Codziennie tworzymy pizzę od samego początku wykorzystując specjalnie wyselekcjonowane produkty najwyższej klasy. Dokładamy starań, aby zapewnić Państwu wysoką jakość serwowanych przez nas potraw.

Jaki jest sekret wyśmienitego smaku naszej pizzy? W procesie tworzenia skupiamy się na czterech obszarach działania, którymi są ciasto, sos, ser oraz dodatki.

  

 

 

Ciasto jest najważniejszym elementem pizzy. Źle przygotowane może zniszczyć cały smak potrawy. Dobre ciasto powinno subtelnie podkreślać smak składników.

W naszej pizzerii każdego dnia od nowa odmierzamy oraz mieszamy odpowiednio dobrane składniki, aby móc zaserwować Państwu pizzę na wyjątkowym cieście, które będzie w harmonijny sposób współgrało z wybranymi dodatkami. 

Czy wiesz że: Aby stworzyć prawdziwą pizzę neapolitańską, potrzebna jest mąka wysokoproteinowa typu 0 albo 00 oraz neapolitańskie lub browarnicze drożdże. Przygotowane ciasto powinniśmy wyrabiać oraz formować ręcznie. Grubość ciasta w pizzy neapolitańskiej nie powinna przekroczyć 3 mm. Jeśli chcemy, aby nasza pizza posiadała wspaniałe walory smakowe, powinniśmy wypiekać ją w piecu, który opalany jest drewnem dębowym przez 60-90 sekund, w temperaturze 485oC. 

 

 

Do wytworzenia naszego sosu do pizzy wykorzystujemy pomidory pelati pochodzące z włoskiej Kampanii, która od wielu lat słynie z uprawy pysznych pomidorów. Głównym atutem naszych pomidorów jest świeży, wyrazisty oraz słodkawy smak, który podkreślamy niezwykle aromatyczną mieszanką ziół, w skład której wchodzą oregano, bazylia, tymianek oraz czosnek. To właśnie ta niezwykła mieszanka zapewnia nietuzinkowy smak naszego sosu do pizzy 

Czy wiesz że: Odmianą pomidorów, bardzo często jest wybieraną do przetworów oraz dań jest odmiana gruntowa San Marzano, która uprawiana jest na polach wulkanicznych leżących na południe od Wezuwiusza. Pomidory San Marzano wybierane są nie tylko ze względu na wyjątkowy smak, ale też z powodu małej ilości pestek, a także dlatego, że są twarde, zwarte oraz mało wodniste 
 
  
 
 Stawiamy na jakość! Podczas przygotowania naszej pizzy nie korzystamy ze słabej jakości sztucznych wyrobów seropodobnych. Dzięki temu wiemy, że nasz ser na pizzę zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających klientów. W celu zachowania świeżości oraz naturalnego mlecznego zapachu (co także przekłada się na walory smakowe), nasze sery tarte są na bieżąco na pizzę.

Czy wiesz że:
 Doskonale znana na całym świecie mozzarella pochodzi z Kampanii z południowej części Włoch. Ogromną popularność przyniosła mozzarelli niesamowita ciągliwość, którą zyskuje po roztopieniu. Ten rodzaj sera produkowany jest ze świeżego mleka oraz sprzedawany w formie małych kawałków, które są zanurzone w serwatce. Mozzarella to częsty składnik występujący w wielu daniach tradycyjnej kuchni włoskiej, w tym lazanii, sałatek caprese oraz większości rodzajów pizzy.
  

 

  

Szeroka gama dodatków oferowanych przez naszą pizzerię powstała na skutek dokładnej selekcji towarów dostępnych zarówno na rynku lokalnym, jak i ogólnopolskim. W związku z tym, że włoska kuchnia słynie nie tylko z jakości, ale także i hojnych porcji, nasi kucharze szanują tradycję szczodrze ozdabiając naszą pizzę różnymi dodatkami.

Czy wiesz że: W dawnych czasach istniały dwie główne grupy pizzy. Do jednej z nich należała pizza Marinara, która była serwowana z pomidorami, mozzarellą, oregano, czosnkiem, a także oliwą z oliwek i bazylią. Drugą z nich jest Margheritta, którą podawało się z pomidorami, bazylią oraz kawałkami białej mozzarelli. Oprócz tego istniała także pizza Margheritta Extra, w której zamiast zwykłej mozzarelli podawano mozzarellę Buffalo Kampania. Z biegiem czasy gusta klientów się zmieniały, co skutkowało dodawaniem kolejnych składników. Dzięki temu obecnie można spotkać pizze z nieograniczoną kombinacją składników, która bardzo często jest charakterystyczna dla danego regionu. 

 

 
 

Dla nas największą satysfakcją są zadowoleni klienci, którzy często wracają do naszej pizzerii.

Głównym atutem naszego lokalu jest wysoka jakość za przyzwoitą cenę. Podczas pracy kierujemy się mottem, że ważna jest jakość, a nie ilość, dlatego zawsze serwujemy Państwu dania świeże, ciepłe oraz pachnące.

Obok bogatej oferty pizz, proponujemy Państwu burgery z wysokiej jakości mięsa, kebaby, zapiekanki, a także dania kuchni domowej.

Zapraszamy także do skorzystania z naszej oferty obiadów na dowóz.

Życzymy Państwu smacznego!!! Zespół Pizza Chata